Hasvet tarafından yazılmış tüm yazılar

16. ULUSLARARASI VETERİNER RADYOLOJİ DERNEĞİ KONGRESİ VE AVRUPA VETERİNER GÖRÜNTÜLÜ TANI YILLIK TOPLANTISI 2012

Kendini, mesleğini geliştirmeye adamış birçok meslektaşımız bilgi paylaşımları için her zaman yurt dışına gitme fırsatı bulamıyor olsa da, gerçekleştirilen bu kongrelere kendi ülkesinde katılarak, ülkemize misafir olarak gelen değerli bilim adamları ile bilgi ve tecrübelerini paylaşma olanağı bulmaktadır. Bu yüzden yapılan uluslararası kongreleri çok önemsemekteyiz.

2012 yılı içerisinde yaz mevsiminin son demlerini yaşayacağımız günlerde (26-31 Ağustos) İpek Yolu’nun karadaki son durağı olan Bursa’mızda hem 16. Dünya Veteriner Radyoloji, hem de Avrupa Görüntülü Tanı Teknikleri Kongrelerini birlikte düzenleyerek ev sahipliği yapacağız. Tüm dünyadan veteriner alanında görüntüleme tekniklerine ilişkin hemen hemen bütün dernek ve birliklerin katıldığı ve desteklediği bu kongreye, yurt dışından konusunda uzman veteriner hekimler, akademisyenler ve uzmanlık eğitimi görenler katılacaktır. Ülkemizde yıllardır düzenlenen Radyoloji, Ultrasonografi ve Manyetik Rezonans ile ilgili kurs ve seminerlerde kendilerini geliştirme olanağı bulmuş olan meslektaşlarımız, bu kongre ile bilgilerini taçlandıracaklardır. Bunun yanında, ülkemizde kendini bu konudaki çalışmalara yönlendirmiş olan akademisyenler, yapmış oldukları araştırma sonuçlarını ve tecrübelerini uluslararası platforma taşıma ve paylaşma olanağı bulacaktır. Öte yandan, sahada çalışan ve konuya ilgi duyarak kendini geliştirmek isteyen meslektaşlarımız da, radyoloji ve diğer görüntüleme teknikleri konusunda önemli temel bilgileri elde etme şansını yakalayabilecektir.

Doğru tanı başarılı bir tedavinin ön koşuludur. Bu kongrede hem küçük hayvan, hem at, hem de çiftlik hayvanları ve diğer pet hayvanları ile ilgili tüm konular yer almaktadır

Siz değerli meslektaşlarımızı Hasvet ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan kongrede aramızda görmek bizlere onur verecektir. Sizleri keyifli ve faydalı bir kongre için, yeşilin binlerce tonunu barındıran tarihi başkent Bursa’ya bekliyoruz. Tüm meslektaşlarımıza en derin saygı ve sevgilerimizle,

Düzenleme Kurulu.

Broşürü online görüntülemek için tıklayınız.

Broşürü indirmek için tıklayınız.

 

BCF Easi-Scan..

Firma olarak ‘’Satış sonrası sınırsız eğitim ve teknik destek’’ prensibi temel ilkelerimizden. Hasvetten alınan her ürünle konulan  her doğru teşhis, her doğru tedavi ve  her doğru analiz ve bunların sektöre katkısı bizleri mutlu ediyor ve işimizle ilgili çalışma, üretme, geliştirme azmimizi artırıyor. Bu düşünce sattığımız ilk ultrasondan bugüne  her meslektaşımıza  ücretsiz ultrasonografi ve ultrason cihaz  eğitimi sunduk. Elinizdeki bu kitapçıkta hekimin pratik bilgilere kolayca ulaşabilmesi  düşüncesi ile hazırlandı. Kitapçıkta foliküller, kistler, gebelik süresi hesaplama, cinsiyet tayini, pyometra ve metritis gibi olguların ultrason görüntüsü ve açıklayıcı bilgiler yer almaktadır.

Meslektaşlarımıza faydalı olması temennisi ile…

Kitapçığı online görüntülemek için tıklayınız veya indirmek için tıklayınız.

ANIMALIA İSTANBUL 14-17 Haziran 2012 Fuarı

HKF Fuarcılık A.Ş.’nin düzenlediği Hayvancılık ve Teknolojileri Uluslararası İhtisas Fuarı ANIMALIA İSTANBUL, 14 – 17 Haziran 2012 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde hayvancılık sektörü profesyonellerini tekrar bir araya getiriyor.

Türkiye’nin ve çevre ülkelerin ilk ve tek UFI Approved Event (Ufi Onaylı Fuar) sertifikalı fuarı olan ANIMALIA İSTANBUL, her yıl olduğu gibi bu yıl da yemden bitmiş ürüne giden yolda tüm üretim zincirini tek çatı altında buluşturuyor. Profesyonel kuruluşlar, birlikler ve kooperatifler tarafından desteklenen ANIMALIA İSTANBUL 9. kez profesyonel katılımcı ve ziyaretçileri bir araya getirecek.

Animalia İstanbul’da et, süt, sığır, koyun ve keçi ırkları ıslah ve yetiştirme programları; koruyucu hekim ve sürü sağlığı, hayvan barınakları planlama ve ekipmanları, hammadde üretimi ve yem depolama, sağım ve soğutma teknolojisi, işleme ve lojistik, güneş ve rüzgar enerjisi sistemleri ile organik et ve süt ürünlerine dair her şeyi bulabilirsiniz.

Her yıl sektörün yerli ve yabancı profesyonellerini buluşturan Animalia İstanbul, ticari ilişkilerin gelişmesini sağlayarak, hayvancılık sektörünün yeni pazarlar kazanmasına katkıda bulunmaktadır.

Hasvet Medikal ve Gullivestock olarak Standımıza bekleriz. (Stand No: B28)

 

“1. VETERİNER KARDİYOLOJİ SEMİNERİ” ANKARA’DA YAPILDI

17-18 Mayıs 2012 tarihinde Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı, Zürih Üniversitesi Veteriner Fakültesi Kardiyoloji Bölümü ve Ankara Bölgesi Veteriner Hekimler Odası tarafından “1. Veteriner Kardiyoloji Semineri’’ düzenlenmiştir. 150 katılımcı ile gerçekleşen seminerde klinisyenler kalp hastalıklarına klinik yaklaşım, erken tanı ve tedavi yöntemleri konularında en güncel bilgilere ulaşma imkanı bulmuşlardır. Seminerde kalp hastalarının muayenesi, toraks radyografisi, EKG, tansiyon ölçümü, ekokardiyografinin temel prensipleri ve edinsel kalp hastalıkları bulunan hastalarda kalpteki değişikliklerin form ve dereceleri, kalp hastalıklarının akciğer ve damar sistemine etkileri yorumlanmış olup tedavileri ve korunma yöntemleri hakkında bilgiler detaylı olarak anlatılmıştır.

Dünya’daki veteriner hekimliği bilimine entegre olmak ve klinisyenlere en güncel bilgileri sunmak ancak uluslararası katılımlı kongre ve seminerlerden geçmektedir. Bu temelde ülkemizdeki akademisyenlerimizin ve klinisyenlerimizin bilgi dağarcığına katkıda bulunabilmek adına firmamız seminerin ana sponsoru olmuştur. Prof. Dr. Mehmet ŞAHAL Hocamıza, Düzenleme Kurulu adına mesleğe yaptığı bu anlamlı katkı için teşekkür ederiz.

Mesleki gelişimin her aşamasında: Hasvet

petinfo (2012/5)

DERGİSİNDE YAYIMLANAN SÖYLEŞİMİZ;

Hasvet Medikal Firması Medikal Direktörü Arzu Özsan Çorbacı ile görüşerek firmanın 17.yılında hayvan sağlığı sektörüne katkılarını ve gelecek projelerini konuştuk.

RÖPORTAJ: VETERİNER HEKİM ASLIHAN CEBECİOĞLU FOTOĞRAF: HASVET ARŞİV

Hasvet Veteriner Hizmetleri Firması, 1996 yılında Isparta’da veteriner polikliniği olarak  kurulan fakat şu anda ana faaliyet alanlarına medikal, danışmanlık, yazılım, hayvancılık ve poliklinik hizmetlerini ekleyen çok yönlü bir firma. 2009 yılından itibaren medikal  alandaki faaliyetlerini Hasvet Medikal Ltd. Şti. adıyla yeni bir şirkette Antalya merkezli olarak devam ettiren Hasvet’in yeni oluşumuna Medikal Direktörlük yapan Arzu Özsan Çorbacı ile görüşerek, Hasvet’in 17 yılda mesleğe kattıklarını ve önümüzdeki dönemlerde gerçekleştirecekleri projeleri konuştuk.

Medikal alandaki faaliyetleriniz nelerdir ve firmanızı veteriner medikal alanda nerede görüyorsunuz?

Medikalde Antalya merkezli İstanbul, Ankara, İzmir ve Isparta da olmak üzere 17 kişilik bir Hasvet ekibi oluşturduk. 9 kişilikVeteriner hekim satış ve eğitim takımız medikalde çalışıyor. Antalya ve İstanbul’da kendi bünyemizde 2 tane konusunda tecrübeli servis oluşturduk. Klinik yapmış ve devamlı sahada olan veteriner hekimlerden kurulu olmamızın getirdiği avantajla; bir klinisyenin ihtiyaç duyabileceği tüm medikal ürünlere, kalite, kullanılabilirlik, fiyat ve servis özelliklerini gözeterek en ideal çözümü sunmaya çalışıyoruz. Fujifilm, Mindray, Epoc, Urit, Ecoray, Rapigen gibi dünyada veteriner medikalde lider konumda olan markalarla sağlam temelli iş ortaklıkları oluşturduk. Mikroçipten yoğun bakım ünitesine, anestezi cihazından hasta başı monitörüne kadar birçok firmayla aynı bağlamda iş ortaklıkları oluşturduk. Veteriner hekimlerden kurulu yönetici, satış ve eğitim ağımızla, yüksek donanımlı teknik servis personelimizle, kendi konusunda lider firmalardan oluşan iş ortaklıklarımızla artık Hasvet Medikal dünyada diğer veteriner firmalar tarafından da takip edilen kurumsal bir veteriner medikal şirketi olmuştur.

Hasvet Medikal olarak kongre ve seminerlerde yer almaktaki amaçlarınızdan bahseder misiniz?

Biz sadece medikal ürünler satan bir firma değiliz zaten olmak dsa istemedik. Yola çıktığımızdan beri veteriner hekim meslektaşlarımızda farklı bir bakış açısı oluşturmaya çalıştık. Poliklinik hizmetlerinde teşhis ve tedavi amaçlı cihaz kullanımının yaygınlaşmasını istedik. Hasvet 2012’de mesleki gelişimi desteklemeye ve hekim arkadaşlarımıza değer katmaya devam edecek. Türkiye’de ilk defa Veteriner Kardiyoloji Seminer ve Kursu’nu, A.Ü Veteriner Fakültesi’nde  düzenledik. Yine 2012’de Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nin düzenlediği Avrupa Radyoloji Kongresi’nde ana sponsoruz. Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nin düzenlediği Veteriner Cerrahi Kongresi’nde bronz sponsoruz. Türkiye’nin en büyük hayvancılık fuarı olan Animalia 2012’de sektörün ana rengi olmaya devam ediyoruz. Hasvet, mesleki gelişimin olduğu her yerde ana renk olmaya devam edecek.

Son olarak Hasvet’in gelecekteki programı nedir?
Biz attığımız her adımı ekibimizdeki arkadaşlarla sahadan gelen istekler doğrultusunda
atmaya devam edeceğiz. Hasvet sektördeki boşlukları önümüzdeki üç yıl içerisinde
dolduracak ve hepimiz sektörde hangi alanların dolması gerektiğini anlayacağız.
Size ve ekibinize de mesleğe katkılarınız için teşekkür ediyoruz.

1. VETERİNER KARDİYOLOJİ SEMİNERİ

Hasvet, 17-18 Mayıs 2012 tarihinde “Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Prof. Dr. Satı Baran Konferans Salonu“nda yapılacak olan “1. VETERİNER KARDİYOLOJİ SEMİNERİ” Anasponsoru.

Onur Kurulu

Honorary Commitee

Prof. Dr. Tony GLAUS

Prof. Dr. Mehmet ŞAHAL


Düzenleme Kurulu

Organizing Commitee

Hasan ALBASAN, DVM, PhD

Okan Oytun Şenel, DVM, PhD

İrem Gül SANCAK, DVM, PhD

Ali Evren HAYDARDEDEOĞLU, DVM

Ayjamal RADGOHAR, DVM

Ece AYDEMİR, DVM

Efe KURTDEDE, DVM

Ekrem Çağatay ÇOLAKOĞLU, DVM

Fatma CANSIZ, DVM

Hadi ALIHOSSEINI, DVM

İsmail ÖZKAPTAN, DVM

Orhan PINAR, DVM

“16. Uluslararası Veteriner Radyoloji Kongresi”

HASVET, RADYOLOJİ KONGRESİ VE AVRUPA VETERİNER GÖRÜNTÜLÜ TANI KONGRESİ’NİN ANA SPONSORU OLDU

26-31 Ağustos 2012 tarihinde 16. Dünya Veteriner Radyoloji ve Avrupa Görüntülü Tanı Teknikleri Kongresi Bursa’da yapılacaktır. Tüm dünyadan görüntüleme tekniklerine ilişkin hemen hemen bütün dernek ve birliklerin katıldığı ve desteklediği bu kongreye, yurt dışından konusunda uzman veteriner hekimler, akademisyenler ve uzmanlık eğitimi görenler katılacaktır. Türkiye’de görüntüleme teknikleri alanında çalışan akademisyenler ve klinisyenler bilgilerini paylaşma ve arttırma imkanı bulacaklardır.

Kongrede pet, çiftlik hayvanları, at gibi tüm mesleki çalışma alanlarına yönelik konular yer almaktadır. Ayrıca çok yönlü ve detaylı meslek içi eğitim seminerleri düzenlenmesi düşünülmektedir. Ülkemizin tanıtımına katkı sağlayacak bu kongrenin başarılı ve verimli geçmesini dileriz.

Ayrıntılı bilgi için lütfen http://www.ivra2012.org/defaulttr.asp?sayfa=anasayfatr linkini tıklayınız.

 

Siz değerli meslektaşlarımızı aramızda görmekten mutluluk duyacağız…

Not: 1 Mayıs – 15 Ağustos 2012 tarihleri arası FUJİFİLM CR alan ilk 10 Hekimimizin kongre masraflarını karşılıyoruz.

www.hasvet.com.tr

www.ivra2012.org